Publikacje

Okładka Powiat Kozienicki subiektywnie... 1999-2018

"Powiat Kozienicki subiektywnie... 1999 - 2018"

 Rok wydania - 2018

 „Powiat Kozienicki subiektywnie… 1999-2018” to wydawnictwo, mające na celu nie tylko ukazanie przemian gospodarczych, społecznych i kulturowych, jakie odbywały się w dwudziestoletnim okresie istnienia Powiatu, ale przede wszystkim zachęcające do wspomnień. W publikacji znajdują się również krótkie wspomnienia o osobach, których już z nami nie ma, ale które na różne sposoby przyczyniały się do rozwoju lub promocji powiatu kozienickiego.

 zobacz


sladami histirii okladka

 

 

 

 

 

 

Śladami historii...
Rowerem po powiecie kozienickim

Rok wydania - 2018

„Śladami historii… Rowerem po powiecie kozienickim” to publikacja, która powstała na bazie organizowanych od 2011 roku przez Wydział Promocji i Kultury - Powiatowych Rajdów Rowerowych „Śladami Historii”. Zawiera zarówno opisy tras, odwiedzanych zabytków, miejsc zachwycających krajobrazem, mapy, jak i liczne ciekawostki dotyczące terenu powiatu kozienickiego. Przewodnik ma na celu również zachęcenie do bliższego poznania miejsc, w których mieszkamy.

zobacz

powiat kozienicki miejsce pelne atrakcji

 

 

Powiat Kozienicki Miejsce pełne atrakcji

Rok wydania – 2011

Album prezentuje najważniejsze wydarzenia kulturalne odbywające się w powiecie kozienickim. Większość z nich wpisała się na stałe do kalendarza imprez.

zobacz

 piekno powiatu

Piękno Powiatu Kozienickiego w Fotografii

Rok wydania - 2011

Album pokazuje piękno powiatu kozienickiego utrwalone na fotografiach, a opisy zdjęć naprowadzają odbiorcę w konkretne miejsce pokazane z niecodziennej perspektywy.
Znajdują się w nim również informacje o gminach i powiecie kozienickim.

zobacz

 przewodnik subiektywny  

Przewodnik Subiektywny Powiat kozienicki
Z cyklu Tradycja Mazowsza

Rok wydania – 2010

Wydawnictwo przedstawia punkt widzenia autorów na historię, warunki przyrodnicze, dziedzictwo kulturowe regionu, położenie geograficzne oraz ofertę turystyczną i kulturalną

zobacz

powiat kozienicki

Powiat Kozienicki

Rok wydania – 2009

Album bogaty jest w ilustracje związane z historią, wydarzeniami kulturalnymi powiatu, prezentuje stowarzyszenia i firmy.

zobacz

 

tworcy powiatu kozienickiego

Twórcy powiatu kozienickiego

Rok wydania – 2008

Album zawiera dorobek twórczy 50-ciu artystów związanych z ziemią kozienicką.

zobacz