Aktualności

Zgodnie z art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. 2020 r. poz. 920) zwołuję na dzień 17 maja 2021 r. (pon.) XXXI (Nadzwyczajną) Sesję Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach, ul. Kochanowskiego 28. Rozpoczęcie obrad godz. 15.00.

Z a p r a s z a m do wzięcia udziału w Sesji.

12 maja oddana została do eksploatacji inwestycja pn. "Budowa chodników i parkingu na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach". W ramach prac budowlanych wykonany został parking z kostki brukowej na 10 miejsc postojowych i jednego miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wykonane zostały także alejki z kostki brukowej. Dodatkowo zamontowane zostały elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.
Koszt inwestycji wyniósł 106.049,25 zł i w całości sfinansowany został z budżetu Powiatu Kozienickiego.
Protokół odbioru inwestycji podpisali: Tomasz Dróżdż – Przewodniczący Komisji Odbiorowej, Mateusz Purchała i Wiesław Górka – Członkowie Komisji, a także: Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego, Józef Grzegorz Małaśnicki Wicestarosta oraz Grzegorz Rychlicki Przedstawiciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Bruk-Bud ze Skaryszewa - wykonawca inwestycji.
Przy odbiorze obecny był również Marcin Łopuszański Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach.
12 maja oddana została do eksploatacji inwestycja pn. "Budowa chodników i parkingu na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach". 12 maja oddana została do eksploatacji inwestycja pn. "Budowa chodników i parkingu na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach". 12 maja oddana została do eksploatacji inwestycja pn. "Budowa chodników i parkingu na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach".

12 maja obchodzimy 86. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego12 maja obchodzimy 86. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Aby uczcić pamięć tego wielkiego przywódcy walczących o wolną Polskę Legionistów, delegacja Starosty Powiatu Kozienickiego Andrzeja Junga zapaliła znicz przy Pomniku Niepodległości w Kozienicach.

Józef Piłsudski: Nie wiem czy nie zechcą mnie pochować na Wawelu.
Niech! Niech tylko moje serce wtedy zamknięte schowają w Wilnie gdzie leżą moi żołnierze co w kwietniu 1919 r. mnie jako wodzowi Wilno jako prezent pod nogi rzucili.
Na kamieniu czy nagrobku wyryć motto wybrane przeze mnie dla życia
„Gdy mogąc wybrać, wybrał zamiast domu. Gniazdo na skałach orła, niech umie.
Spać, gdy źrenice czerwone od gromu. I słychać jęk szatanów w sosen zadumie. Tak żyłem."

szpitalkozienice logoPragniemy poinformować, że dzięki naszym staraniom i zaangażowaniu w walkę z COVID-19 uruchomiliśmy w SP ZZOZ w Kozienicach Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19, który usytuowany jest w Pawilonie Zakaźnym – Zc (dawna Administracja, obecnie Punkt Szczepień Populacyjnych), budynek parterowy.
Na szczepienie do Punktu Szczepień Powszechnych można zapisać się pod nr telefonu (48) 67 97 231 w godzinach 730-1500. Przyjmujemy zapisy na szczepienie od osób, które ukończyły 18 lat. Żeby nie obciążać linii telefonicznej zdecydowaliśmy, że TELEFON (48) 67 97 231 ma służyć tylko i wyłącznie do zapisu na szczepienie.
W innych sprawach dotyczących szczepień np.: przesunięcie terminu szczepienia lub rezygnacja ze szczepienia, albo dokonanie zmiany szczepionki, itp. należy dzwonić na nr telefonu (48) 67 97 157.
Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych, ale uruchomienie szczepień zależy głównie od ilości osób zapisanych. Jesteśmy w stanie dziennie zaszczepić około 250 osób.
Z chwilą zapisania odpowiedniej ilości osób na szczepienie będziemy informować na bieżąco o terminie szczepienia.
Zdarza się, że czasem ktoś nie zgłosi się na szczepienie z różnych względów W celu uniknięcia zniszczenia szczepionki tworzymy rezerwową listę osób wyrażających chęć zaszczepienia. Osoby te muszą być dyspozycyjne i stawić się na szczepienie w terminie niezaplanowanym (na telefon).
Zasady szczepienia na szczeblu krajowym ciągle ulegają zmianie, co ma wpływ na organizację pracy punktów szczepień. W związku z tym zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu szczepień w zależności od dostaw pakietów do szczepienia, potrzeb oraz późniejszych z tym związanych decyzji.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach

7 maja w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie, podczas którego powołany został Społeczny Komitet Upamiętnienia Bitwy pod Nową Wsią. W jego skład weszli: Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego, Piotr Kozłowski Burmistrz Gminy Kozienice, którego podczas spotkania reprezentował Zastępca Mirosław Pułkowski, Marian Śledź i Marek Gozdera Prezes i Sekretarz Związku Piłsudczyków RP Oddział w Kozienicach, Piotr Cybula Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Kozienicach, Krzysztof Reczek Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kozienicach, Grzegorz Kocyk reprezentujący Radę Rycerzy Kolumba w Kozienicach, Sylwester Luśtyk Sołtys Sołectwa Nowa Wieś, Zdzisław Gregorczyk Sołtys Sołectwa Chinów oraz Witold Gołębiak Sołtys Sołectwa Majdany.

Wybrany został także Zarząd Komitetu, na którego czele jako przewodniczący stanął Marian Śledź, Wiceprzewodniczącymi zostali Sylwester Luśtyk oraz Zdzisław Gregorczyk, a Sekretarzem Grzegorz Kocyk.

Zadaniem Komitetu będzie przede wszystkim wypracowanie formy upamiętnienia stoczonej w 1831 roku zwycięskiej bitwy pod Nową Wsią.
7 maja w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie, podczas którego powołany został Społeczny Komitet Upamiętnienia Bitwy pod Nową Wsią7 maja w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie, podczas którego powołany został Społeczny Komitet Upamiętnienia Bitwy pod Nową Wsią