Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Mieszkańcy powiatu kozienickiego, którzy ukończyli 45 lat, mogą skorzystać za darmo i bez skierowania z badań profilaktycznych nerek. Na badania krwi wykrywające problemy nefrologiczne zaprasza Stacja Dializ „Centrum Dializa" w Kozienicach w niedzielę 20 października 2013, w ramach ogólnopolskiej kampanii NEFROTEST.

 

Rejestrować można się dziś (15 października) i jutro (16 października), w godz. 10.00-15.00 pod nr tel. 515 656 848 i 515 656 858. Przy rejestracji konieczne jest podanie nr PESEL. Organizatorzy zamierzają przebadać 400 osób po 45. roku życia.

 

Choroby nerek dotykają co najmniej 4 milionów Polaków. Ponieważ początkowo najczęściej nie dają wyraźnych objawów – większość osób nawet nie wie, że choruje.
Nieleczone schorzenia nefrologiczne mogą prowadzić do przewlekłej niewydolności nerek – a ta nawet do śmierci. Wykryte na wczesnym etapie często można wyleczyć albo powstrzymać ich rozwój na wiele lat.

Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Nefrotest", której organizatorem jest Nefron, Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska, zrzeszająca większość polskich stacji dializ.