Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

20 września Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski i Wicestarosta Małgorzata Bebelska wzięli udział w niezwykłym spotkaniu z Powstańcami Warszawskimi, które odbyło się w Placówce Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach20 września Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski i Wicestarosta Małgorzata Bebelska wzięli udział w niezwykłym spotkaniu z Powstańcami Warszawskimi, które odbyło się w Placówce Socjalizacyjnej PANDA w Kozienicach. Zostało one zorganizowane w ramach współpracy realizowanej przez Placówkę z warszawską Fundacją "Niezawodni".
W wyjątkowej lekcji historii, oprócz wychowanków PANDY, Dyrektor Zofii Karaś i pracowników Placówki, wzięli także udział Prezes Fundacji „Niezawodni” Michał Majewski, Wiceprezes Anna Anuczak, Wolontariusze opiekujący się Powstańcami, przedstawiciele Enea Wytwarzanie, panie z KGW „Nowoczesna Gospodyni” w Stanisławicach oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Pod kierunkiem nauczycielki historii Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek, młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny nawiązujący do wydarzeń z okresu Powstania Warszawskiego. Wiele emocji i wzruszeń wzbudziła rozmowa z Powstańcami, którzy w szczery i dosadny sposób opowiadali o tragicznych wydarzeniach sprzed lat.

Na zakończenie spotkania nadszedł czas na przekazanie podziękowań i upominków. Starostowie przekazali gościom publikacje "Wszystko zaczęło się w Kozienicach...", opisującą życie i dzieło Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej.
To niezwykłe spotkanie, które na pewno na długo zapisze się w sercach młodzieży, dla której walka o wolną Polskę znana jest tylko z kart książek do historii. Dziękujemy za tę lekcję – mówił Starosta Krzysztof Wolski.