Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Staroście Kozienickiemu Krzysztofowi Wolskiemu udało się pozyskać wsparcie finansowe dla SPZZOZ w KozienicachDzięki dobrej współpracy z Senatorem RP Stanisławem Karczewskim i Posłami na Sejm z PiS ziemi radomskiej, Staroście Kozienickiemu Krzysztofowi Wolskiemu udało się pozyskać wsparcie finansowe dla SPZZOZ w Kozienicach. Dotacja w kwocie 8.000.000,00 zł trafi do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, działającego w strukturach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego dla SOR i pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń.
Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać tak duże środki na poprawę jakości leczenia pacjentów Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Mamy świadomość trudności związanych z pracą SOR-u, dlatego tak ważne jest to dofinansowanie, gdyż daje szansę na poprawę usług medycznych – powiedział Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski.
Fundusz Medyczny to pierwszy fundusz celowy z tak dużą alokacją przeznaczoną na służbę zdrowia. Jego celem jest poprawa zdrowia i jakości życia Polaków, a tym samym zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjentów przebywających na SOR oraz jakości i szybkości udzielanych im świadczeń zdrowotnych.

8 MLN ZŁ DLA SOR SZPITALA POWIATOWEGO W KOZIENICACH - czekSOR Kozienice