Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Wystawa grzybów - zaproszeni gościeJesień to najlepszy czas na grzybobranie. W Powiecie Kozienickim jest ono bardzo popularne, dlatego 5 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się otwarcie wystawy "Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia". Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kozienicach oraz Nadleśnictwo Kozienice.

Jego celem jest zwrócenie uwagi na najważniejsze aspekty związane z bezpiecznym zbieraniem grzybów oraz upowszechnienie wiedzy na temat grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach Krystyna Wilkowska oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice Tomasz Sot – organizatorzy spotkania, powitali zebranych gości, wśród których byli również Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski i Wicestarosta Małgorzata Bebelska.
Na wystawie można obejrzeć ponad 60 sztuk atrap grzybów udostępnionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie. W sali wystawowej prezentowana jest również aranżacja z roślin runa leśnego i drzew leśnych.
Ekspozycję można oglądać do 15 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach, przy ulicy Kochanowskiego 15.

Wystawa grzybów - organizatorzyWystawa grzybów - prelekcjaWystawa grzybów - zaproszeni goście na prelekcjiWystawa grzybów - Starosta Kozienicki z Panią Dyrektor SanepiduWystawa grzybów - wicestarosta z uczestnikami wystawyWystawa grzybów - ekspozycja