Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

10 sierpnia w Kępicach odbyło sie uroczyste otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej nr 1733W Opactwo-Posiołek. 10 sierpnia w Kępicach odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej nr 1733W Opactwo-Posiołek. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu współfinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład. Remont obejmował odcinek drogi o długości ponad 2,12 km z przebudową przepustu dwuotworowego na rzece Jędrzejnica.
Wartość inwestycji to 2.324.327,93 zł, w tym wartość dofinansowania z Rządowego Programu Polski Ład to 2.208.111,53 zł, natomiast wkład własny Powiatu wyniósł 116.216,40 zł.
Obecne na wydarzeniu Posłanki Anna Kwiecień i Agnieszka Górska podkreślały, że realizacja zadań inwestycyjnych w małych miejscowościach i gminach jest niezwykle istotna pod względem zapewnienia bezpieczeństwa i komforty życia mieszkańców. Uważamy, że takie inwestycje sprawiają, iż obywatele takiej miejscowości, tego powiatu, tej gminy mają podobny komfort życia, jak mieszkańcy w dużych miastach. Dobra droga, dobra szkoła, dobry ośrodek zdrowia to takie minimum, które powinno być zapewnione i my to realizujemy i będziemy realizować… - mówiła Poseł na Sejm RP Anna Kwiecień.

Dziękując za pomoc i wsparcie Parlamentarzystom, Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski wyraził zadowolenie, że kolejna bardzo ważna inwestycja w powiecie zostaje zrealizowana:...cieszę się bardzo, że udało nam się kolejne zadanie zrealizować na rzecz powiatu kozienickiego. Słowa podziękowania dla wszystkich Parlamentarzystów PiS ziemi radomskiej, dla Rządu, ponieważ kolejny raz w tej kadencji środki wielkim strumieniem płyną właśnie na inwestycje, które spełniają marzenia mieszkańców…
Podziękowań i słów wdzięczności nie szczędzili także Wójt Gminy Sieciechów Arkadiusz Guba oraz Sołtys wsi Kępice Martyna Janiszewska, podkreślając, iż remont drogi był konieczny i długo wyczekiwany i zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa drogowego w gminie Sieciechów.
W otwarciu inwestycji uczestniczyli także: Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Małgorzata Bebelska, Radna Rady Powiatu Grażyna Ziółek, Radny Rady Gminy Sieciechów Andrzej Wiraszka, Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Zwoleniu Konrad Utkowski – wykonawca inwestycji oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach Marcin Łopuszański.