Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - zdj. grupoweNa boiskach do siatkówki plażowej przy Basenie w Kozienicach, 30 lipca odbył się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Kozienickiego Krzysztofa Wolskiego. W wydarzeniu wzięło udział 28 ekip dwuosobowych, które rywalizowały podzielone na dwie grupy, grając w systemie brazylijskim, tj. do dwóch przegranych. W I Grupie zwyciężyła para w składzie Aleksandra Feldo, Mateusz Gmitrzak, a w II Grupie Piotr Filipowicz oraz Jan Firlej.

Gościem wydarzenia był Poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak: Kiedyś jako dziecko, jako młody człowiek byłem siatkarzem Czarnych Radom, więc miłości do siatkówki nie można mi odmówić,
a z drugiej strony bardzo fajna idea związana z rodziną, z rywalizacją rodzin, bliskich, którzy mogą się ze sobą spotkać.
Na turnieju obecny był również Doradca Prezydenta ds. ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju Paweł Sałek, który w swojej wypowiedzi podkreślił, że organizacja takich turniejów znacznie wpływa na wzrost aktywizacji wśród młodzieży.
Nagrody Starosty Powiatu Kozienickiego Krzysztofa Wolskiego, ufundowane przez Zarząd Powiatu wręczyła Wicestarosta Małgorzata Bebelska. Wicestarosta zwróciła uwagę na szerokie zainteresowanie turniejem, również społeczności spoza powiatu kozienickiego oraz podziękowała organizatorom za organizację turnieju: Rodzinny turniej piłki plażowej zorganizowany przez KKS Kozienice przyciągnął wielu amatorów piłki plażowej, startują rodzinne zespoły, zarówno z powiatu kozienickiego jak również radomskiego. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się turniej również wśród mieszkańców Warszawy. Myślę, że w przyszłym roku dojdzie do takiej sytuacji, kiedy będziemy organizować ten turniej w większej skali. Gratulacje organizatorom, a więc KKS-owi, jak również osobom, które się w to zaangażowały.
Zmagania zawodników śledził również Dyrektor KCRiS Marcin Zmitrowicz.
W czasie trwania turnieju została przeprowadzona zbiórka i licytacje na rzecz Kozienickiego Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.
Organizatorem wydarzenia był Kozienicki Klub Siatkówki, natomiast inicjatorem i koordynatorem Rafał Bąk.

Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - rozgrywkiAmatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - zaproszeni gościeAmatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - dekoracja nagrodzonych drużynAmatorski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - druga grupa nagrodzonych