Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

W niedzielę 28 maja odbyła się uroczystość Religijno-Patriotyczna w 80. Rocznicę pomordowanych przez Niemców żołnierzy BCh i AKW niedzielę 28 maja odbyła się uroczystość Religijno-Patriotyczna w 80. Rocznicę pomordowanych przez Niemców żołnierzy BCh i AK.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Leonarda w Brzeźnicy. Dalsza część uroczystości miała miejsce przy pomniku – mogile żołnierzy BCh i Bolesława Krakowiaka „Bilofa” w parku miejskim w Kozienicach.
Powiat Kozienicki reprezentowała Małgorzata Bebelska Wicestarosta i Marek Kucharski Członek Zarządu.

28 maja 1943 r. oddali życie w walce o niepodległą Polskę żołnierze BCh z Oddziału Dywersyjnego „Bilofa” Bolesława Krakowiaka zamordowanych przez Niemców:
1. Henryk Kowalczyk - Psary
2. Stefan Kowalczyk - Psary
3. Aniela Krakowiak - Psary
4. Jan Nowak - Samwodzie
5. Piotr Nowak - Samwodzie
6. Stanisław Amerek - Samwodzie
7. Władysław Piskor - Samwodzie
8. Bolesław Szewc - Samwodzie
9. Bronisław Szymański - Samwodzie
10. Antoni Bąk, przewodniczący „Roch” w Kępicach
Organizatorami uroczystości byli: Gmina Kozienice, Starostwo Powiatowe w Kozienicach, Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Kozienice, Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Leonarda w Brzeźnicy.

Małgorzata Bebelska WicestarostaObchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Leonarda w BrzeźnicyDalsza część uroczystości miała miejsce przy pomniku – mogile żołnierzy BCh i Bolesława Krakowiaka „Bilofa” w parku miejskim w KozienicachPowiat Kozienicki reprezentowała Małgorzata Bebelska Wicestarosta i Marek Kucharski Członek Zarządu80. Rocznica pomordowanych przez Niemców żołnierzy BCh i AK