Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wziął w niej udział Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski25 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wziął w niej udział Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski.
Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego były okazją do wręczenia orderów i odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce, którego dokonał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Prezydent dziękował również za pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy. Wyraził wdzięczność samorządowcom za usystematyzowanie i organizację tej pomocy.
Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Para Prezydencka25 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu TerytorialnegoStarosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof WolskiSTAROSTA KOZIENICKI NA SPOTKANIU SAMORZĄDOWCÓW Z PREZYDENTEM RP ANDRZEJEM DUDĄ