Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

17 maja w Kozienicach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka17 maja w Kozienicach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy Pomniku Niepodległości.
Po podniesieniu flagi oraz odegraniu hymnu państwowego, Komendant Powiatowy PSP w Kozienicach bryg. Kamil Bieńkowski powitał przybyłych gości, wśród których byli: Posłowie na Sejm RP: Agnieszka Górska, Anna Kwiecień, Dariusz Bąk, Senator RP Stanisław Karczewski, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach, Wójtowie Gmin: Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew i Sieciechów, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kozienicach, naczelnicy i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu, przedstawiciele duchowieństwa z Kapelanem Strażaków kanonikiem Szymonem Muchą na czele oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Kozienice, Dobieszyn i Zwoleń, organizacji i stowarzyszeń z terenu powiatu kozienickiego.

Obchody stały się okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się strażakom oraz przekazania aktów nadania wyższych stopni służbowych. Nie zabrakło również słów uznania, podziękowań dla Strażaków, za codzienny trud i oddanie w służbie drugiemu człowiekowi.
Z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka przed Pomnikiem Niepodległości złożony został wieniec.

"Kto ma silną wolę i silną chęć służby ludziom,
temu życie pięknym będzie snem,
choćby droga do celu była poplątana, a myśli niespokojne"
Janusz Korczak