Aktualności

Szanowni mieszkańcy

KOMUNIKATStarostwo Powiatowe w Kozienicach zostaje zamknięte dla interesantów od dnia 17 marca 2020 do odwołania.
W związku z bardzo dynamiczną sytuacją, związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wprowadzonym stanem epidemicznym na terytorium kraju, Starosta Kozienicki zdecydował o zamknięciu budynków Starostwa Powiatowego w Kozienicach przy ul. Kochanowskiego 15 i Kochanowskiego 28 dla interesantów.
Zawieszona zostaje działalność wszystkich wydziałów Starostwa dla obsługi klientów.
Prosimy mieszkańców o załatwianie spraw drogą elektroniczną, drogą pocztową, poprzez e-puap. W sprawach pilnych prosimy o zostawianie korespondencji w skrzynce znajdującej się na drzwiach urzędu po prawej stronie.
Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej będzie załatwiał sprawy związane ze zgłoszeniami prac geodezyjnych:

  • za pośrednictwem geoportalu https://kozienicepowiat.geoportal2.pl/,
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie obsługa (48) 6117381, weryfikatorzy (48) 6117387

Pracownicy będą dostępni pod numerami telefonów podanych na stronie internetowej www.kozienicepowiat.pl w Biuletynie Informacji Publicznej
Kasa urzędu nie będzie czynna. Prosimy o dokonywanie płatności bezpośrednio na konto bankowe:

42 1240 5703 1111 0000 4904 9976- dotyczy opłat komunikacyjnych i geodezyjnych

95 1240 5703 1111 0000 4906 9004- dotyczy opłat z tytułu gruntów Skarbu Państwa

W przypadku potrzeby skorzystania z porad Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr 48 6117300 lub 48 6117365 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rzecznik będzie świadczył porady tylko telefonicznie lub droga elektroniczną.

Wszystkie umówione wizyty zostają odwołane

Wsparcie dla firm, które poniosły straty w związku z epidemią - pilna informacja!
Aktualnie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opracowywuje nowy instrument wsparcia dla firm, które ucierpiały ekonomicznie w związku z aktualną sytuacją epidemii. Będą to dofinansowania do wynagrodzeń pracowników. Szczegóły są zawarte w poniższym piśmie (załącznik). Bardzo prosimy o opinie pracodawców w jakim zakresie (na ile miejsc pracy) byliby chętni skorzystać z powyższego wsparcia. Prosimy o przesyłanie informacji do godziny 15:00 dnia 26 marca 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  (załącznik). W przypadku pytań prosimy o kontakt na numer: 536 505 678

Powyższe informacje będą służyć oszacowaniu zapotrzebowania na terenie Powiatu Kozienickiego

W związku z zagrożeniem, do czasu odwołania stanu epidemii Sesje Rady Powiatu oraz wszystkie posiedzenia Komisji Stałych Rady będą odbywać się tylko z udziałem osób koniecznych, bez obecności gości. Prosimy o zrozumienie i troskę o zdrowie własne i innych.

Przewodniczący Rady Powiatu Kozienickiego Włodzimierz Stysiak

Uprzejmie informujemy, iż w związku z pandemią koronawirusa, marcowe wydanie Biuletynu Informacyjnego „Nasz Powiat” przygotowane zostało jedynie w wersji elektronicznej. Jednocześnie zapewniamy, że powrócimy do papierowego wydania Biuletynu niezwłocznie po ustąpieniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo elektroniczną wersję naszego miesięcznika. Zachęcamy do lektury.
http://www.kozienicepowiat.pl/media-nasz-powiat/biuletyn-nasz-powiat.html?start=1

Zgodnie z art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym ((Dz. U. 2019r. Poz. 511, 1571 i 1815) zwołuję na wniosek Zarządu Powiatu Kozienickiego na dzień 30 marca 2020 r. (poniedziałek) XX Sesję (Nadzwyczajną) Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach, ul. Kochanowskiego 28. Rozpoczęcie obrad godz.14.30.

Z a p r a s z a m do wzięcia udziału w Sesji.

 

20 marca w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie dotyczące określenia zakresu współdziałania służb Powiatu Kozienickiego i Gminy Kozienice z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z 62. Batalionu Piechoty Lekkiej - Radom-Sadków, którzy stacjonują od kilku dni w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kozienicach.
Ustalono zakres i zasady działania żołnierzy, którzy wsparciem obejmą teren największej gminy w powiecie: gminy Kozienice.
W pierwszej kolejności terytorialsi będą mieli za zadanie dostarczanie żywności, lekarstw i środków higieny osobistej do osób objętych kwarantanną domową oraz osób w podeszłym wieku, potrzebujących pomocy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba wspierać będą również funkcjonariuszy policji podczas kontroli przestrzegania zasad kwarantanny.

20 marca w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie dotyczące określenia zakresu współdziałania służb Powiatu Kozienickiego i Gminy Kozienice z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z 62. Batalionu Piechoty Lekkiej - Radom-Sadków, którzy stacjonują od kilu dni w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kozienicach 20 marca w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie dotyczące określenia zakresu współdziałania służb Powiatu Kozienickiego i Gminy Kozienice z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z 62. Batalionu Piechoty Lekkiej - Radom-Sadków, którzy stacjonują od kilu dni w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kozienicach 20 marca w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie dotyczące określenia zakresu współdziałania służb Powiatu Kozienickiego i Gminy Kozienice z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z 62. Batalionu Piechoty Lekkiej - Radom-Sadków, którzy stacjonują od kilu dni w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kozienicach

 

 

Szanowni Państwo.
W celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy (zwłaszcza osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym), w związku z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19 informujemy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kozienicach pełni dyżury telefoniczne każdego dnia w godzinach 7.30 - 19.00 pod numerem:
48/382-05-65 lub 510 027 242 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Centrum
510 027 242 od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.30 do 19.00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach od 7.30 - 19.00.