Aktualności

logomcpslogotypmazowsze

 

 

 

Powiat Kozienicki otrzymał pomoc rzeczową ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego na rok 2020 w postaci nieodpłatnego przekazania 1 szt. urządzenia do oczyszczania powietrza AERTE AIR 2.0 Electronica ITEL S.A oraz 3 szt. kartridży. Sprzęt o łącznej wartości 9.782,69 zł przekazany został do Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach.
Celem nieodpłatnego przekazania urządzenia do oczyszczania powietrza jest wsparcie domów pomocy społecznej, w których przebywają głównie osoby z grupy największego ryzyka zarażenia koronawirusem (SARS-CoV-2), osoby starsze i przewlekle chore.

Zakup urządzenia sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

 oczyszczacz powietrza 1oczyszczacz powietrza 2

 Aby załatwić sprawę z zakresu rejestracji pojazdów lub wydawania uprawnień do kierowania pojazdami - należy w dniu planowanej wizyty pobrać bilet w biletomacie umieszczonym w holu przed wejściem do wydziału. Bilety można pobierać tylko na dany dzień od godziny 7.50 do wyczerpania wolnych terminów. Osoby które chcą umówić wizytę na któryś z kolejnych dni mają możliwość dokonania rezerwacji internetowej. W tym celu należy wejść na stronę  http://www.kozienicepowiat.pl następnie w czerwona zakładkę umieszczoną po prawej stronie internetowa rezerwacja kolejki ,podać żądane dane, wybrać usługę (czyli jaką sprawę chcemy załatwić) oraz wybrać dzień i godzinę planowanej wizyty. Po dokonaniu rezerwacji na podany adres e-mail otrzymamy indywidualny kod. W dniu zarezerwowanej wizyty należy przyjść na kilka minut przed umówioną godziną, w biletomacie wybrać rezerwację internetową, podać otrzymany e-mailem indywidualny kod i wydrukować bilet na umówioną internetowo godzinę.

W trosce jak najlepszą jakość obsługi interesantów prosimy o punktualne przybycie oraz o odwoływanie wizyt które nie będą zrealizowane.

W przypadku załatwiania więcej niż jednej sprawy prosimy o pobranie odpowiedniej liczby biletów.
Jeden bilet do jednej sprawy zgodnie z określoną kategorią.

znaczek śladStarostwo Powiatowe w Kozienicach
serdecznie zaprasza na
X Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii"
który odbędzie się 25 września br.


Trasa tegorocznego rajdu liczyć będzie 70 km i prowadzić będzie przez: Kozienice – Stanisławice – Rezerwat Zagożdżon – Przejazd – Poświętne – Sokoły – Pionki - Rezerwat Brzeźniczka – Rezerwat „Źródło Królewskie” - Kozienice.

W rajdzie może wziąć udział maksymalnie 40 osób, w związku z czym liczy się kolejność zgłoszeń.
Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM Rajdu i KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ. Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeń i klauzulę informacyjną należy zeskanować i przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie od 15 do 23 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

 

17 września oddany został do użytku przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 1702W Wyborów - Basinów w miejscowości Grabów Nowy, na terenie gminy Grabów nad Pilicą. Koszt inwestycji wyniósł 323 tysiące złotych i współfinansowany został ze środków Powiatu Kozienickiego oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zadanie objęło odcinek o długości 641 mb.
Protokół odbioru inwestycji podpisali: Jacek Śmietanka - Przewodniczący Komisji Odbiorowej, Mateusz Purchała i Tomasz Dróżdż – Członkowie Komisji, Sławomir Boryczka – Inspektor nadzoru, a także: Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego, Józef Grzegorz Małaśnicki Wicestarosta, Małgorzata Siekut Członek Zarządu Powiatu Kozienickiego, Marek Matysiak Przedstawiciel Urzędu Gminy w Grabowie nad Pilicą, Renata Wieczorek sołtys wsi Grabów Nowy, Marek Jaworski Prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu – wykonawca inwestycji oraz Dariusz Kulkowski kierownik budowy.

17 września oddany został do użytku przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 1702W Wyborów - Basinów w miejscowości Grabów Nowy, na terenie gminy Grabów nad Pilicą 17 września oddany został do użytku przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 1702W Wyborów - Basinów w miejscowości Grabów Nowy, na terenie gminy Grabów nad Pilicą 17 września oddany został do użytku przebudowany odcinek drogi powiatowej nr 1702W Wyborów - Basinów w miejscowości Grabów Nowy, na terenie gminy Grabów nad Pilicą

 

szpitalkozienice logoNawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że po zakończeniu przeprowadzanych prac remontowo – modernizacyjnych w obszarze Bloku Operacyjnego oraz przeprowadzonej kontroli przez PSSE w Kozienicach, która stwierdziła, że „Stan techniczny wszystkich pomieszczeń spełnia warunki higieniczno – sanitarne”, od 16 września 2020 roku wznowiliśmy działalność Bloku Operacyjnego.
Nadmieniamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia osobom z objawami infekcji powinno zostać udzielone świadczenie zdrowotne przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), który po przeprowadzonym wywiadzie w trakcie teleporady lub badaniu fizykalnym pacjenta ma możliwość skierowania go na bezpłatne wykonanie badania wymazowego (PCR) korzystając z aplikacji gabinet.gov.pl. Po wystawieniu zlecenia, pacjent będzie mógł udać się do dowolnego punktu mobilnego w celu pobrania wymazu.
W SP ZZOZ w Kozienicach taki punkt mobilny znajduje się w niskim budynku obok Oddziału Zakaźnego tutejszego Szpitala (dokładna informacja jest umieszczona na drzwiach wejściowych do punktu pobrań). Pacjent, który otrzyma od lekarza POZ elektroniczne skierowanie na pobranie wymazu w kierunku zakażenia koronawirusem jest proszony o kontakt telefoniczny z nr 48 887 181 170.
Wynik badania będzie następnie dostępny dla zlecającego lekarza w aplikacji gabinet.gov.pl, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta, dostępnym w serwisie www.pacjent.gov.pl.
Jednocześnie informujemy, że SP ZZOZ w Kozienicach będzie realizował zlecenia od lekarzy POZ zarejestrowane wyłącznie w w/w aplikacji.

Dyrekcja i Pracownicy
SP ZZOZ w Kozienicach

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. 2020r. poz. 920) zwołuję na dzień 28 września 2020 r. (poniedziałek) XXIV Sesję Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach, ul. Kochanowskiego 28. Rozpoczęcie obrad godz. 14 00.

Z a p r a s z a m do wzięcia udziału w Sesji.

13 września zakończył się remont bloku operacyjnego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. Starosta Kozienicki Andrzej Jung oraz Wicestarosta Józef Grzegorz Małaśnicki odwiedzili szpital, by zobaczyć efekty prac13 września zakończył się remont bloku operacyjnego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. Starosta Kozienicki Andrzej Jung oraz Wicestarosta Józef Grzegorz Małaśnicki odwiedzili szpital, by zobaczyć efekty prac.
Nadal kontynuowany jest remont traktu porodowego. Prace zmierzają ku końcowi i już wkrótce oddział przyjmie pierwsze pacjentki.
Materiał na ww. temat dostępny jest na kanale Powiatu Kozienickiego w serwisie youtube.pl

https://www.youtube.com/watch?v=KcLF6aldHrU

W dniach od 11 do 13 września na terenie Stadniny Koni w Kozienicach zorganizowane zostały Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Dla Kucy, Małych Koni i Amatorów. W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodników, którzy podzieleni zostali na osiem grup startowych.
W niedzielę 13 września odbyły się Finały zawodów, podczas których wyłonione zostały najlepsze pary jeździeckie. Starosta Kozienicki Andrzej Jung ufundował nagrody o łącznej wartości 1 000 zł dla zwycięzców w kategoriach: Kuce Grupa C oraz Kuce Grupa D. Nagrody w imieniu Starosty wręczył Tomasz Trela Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu Kozienickiego. Wyniki zawodów dostępna są na stronie www.zawodykonne.com.

W dniach od 11 do 13 września na terenie Stadniny Koni w Kozienicach zorganizowane zostały Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Dla Kucy, Małych Koni i Amatorów W dniach od 11 do 13 września na terenie Stadniny Koni w Kozienicach zorganizowane zostały Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Dla Kucy, Małych Koni i Amatorów W dniach od 11 do 13 września na terenie Stadniny Koni w Kozienicach zorganizowane zostały Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Dla Kucy, Małych Koni i Amatorów

12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB, rozgrywane w ramach wyścigu z cyklu Legia MTB Maraton. Mistrzostwa były jednocześnie Memoriałem Janusza Stąpóra Starosty Powiatu Kozienickiego w latach 2006-2015.
W zawodach wystartowało około 100 kolarzy amatorów, część z nich to mieszkańcy Powiatu Kozienickiego. Mistrzem Powiatu Kozienickiego na dystansie GIGA został Marcin Kosiński, tuż za nim uplasowali się kolejno: Andrzej Piasek oraz Wojciech Wójtowicz. Na dystansie MEGA triumfował Justyn Wójcik, przed Mariuszem Weronowiczem i Waldemarem Strzelczykiem. Dekoracji zwycięzców dokonali Tomasz Trela Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu Kozienickiego, Dorota Stępień Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice oraz Marcin Wasiołek Dyrektor Wyścigu.
Organizatorami Wyścigu byli Klub Kolarski Legia 1928, Powiat Kozienicki i Gmina Kozienice.

12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB 12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB 12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB