II konferencja11 kwietnia w restauracji Gościniec Melrose w Mniszewie odbyła się II Konferencja Kozienickie Partnerstwo Lokalne 2018 pn. „Diagnoza składników środowiska społeczno-gospodarczego w powiecie kozienickim”.

Po powitaniu uczestników przez Starostę Kozienickiego Andrzeja Junga oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kozienicach Jana Mazura, Andrzej Spytek przedstawił prezentację na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy. Następnie trener Jadwiga Olszowska-Urban omówiła materiały wypracowane przez uczestników I konferencji: Beczki Lokalnych Zasobów i Problemów Powiatu Kozienickiego. Przedstawione zostały także dobre praktyki Partnerstwa Lokalnego na terenie Polski. Po zaprezentowaniu walorów Gminy Magnuszew przez Wójta Gminy Marka Drapałę – uczestnicy konferencji podzieleni zostali na 5 grup, które pracowały nad diagnozą składników środowiska społeczno-gospodarczego powiatu kozienickiego. Każda z grup pracowała nad innym tematem:
Temat 1. Dostęp do kapitału w powiecie kozienickim: samorządu, biznesu i III sektora, sektora ES.
Temat 2. Środowisko społeczno-gospodarcze w powiecie kozienickim: biznes – instytucje – III sektor, sektor ES.
Temat 3. Infrastruktura gospodarcza i społeczna w powiecie kozienickim.
Temat 4. Kapitał ludzki w powiecie kozienickim.
Temat 5. Jakość życia mieszkańców w powiecie kozienickim.
Podsumowanie materiałów wypracowanych podczas II konferencji odbędzie się podczas III Konferencji Kozienickie Partnerstwo Lokalne 2018, która odbędzie się 9 maja w Gniewoszowie.

Artykuł na ten temat znajdzie się w Nr 4/2018 (kwiecień) Biuletynu Informacyjnego „Nasz Powiat”, którego wydanie zaplanowane jest na 23 kwietnia.

Materiał filmowy zrealizowany podczas konferencji dostępny będzie już wkrótce na kanale Powiatu Kozienickiego w serwisie youtube.pl

https://www.youtube.com/user/powiatkozienice


Klauzula Informacyjnajak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdpKonwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych
bip

tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

kozienicki

Kalendarium

15.12.2018 13.01 2019
Skarbona Stacjonarna
15.12.2018
TEATRALNE PODRÓŻE
31.12.2018 01.01 2019
zabawa sylwestrowa POWITAJMY NOWY 2019 ROK
26.01.2019
TEATRALNE PODRÓŻE

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych