2 rocznica śmierci starosty Janusza Stąpora10 października w Kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach odprawiona została Msza Święta w związku z drugą rocznicą śmierci Janusza Stąpora Starosty Powiatu Kozienickiego w latach 2006 – 2015. W nabożeństwie uczestniczyli Przewodniczący Rady Powiatu Kozienickiego, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach, Starosta i Wicestarosta Powiatu, Burmistrz Gminy Kozienice wraz z zastępcami, pracownicy Starostwa Powiatowego w Kozienicach, Urzędu Miejskiego w Kozienicach oraz innych instytucji i placówek z terenu powiatu kozienickiego.

Po Mszy Świętej delegacja władz powiatu kozienickiego i gminy Kozienice oraz delegacja pracowników Starostwa Powiatowego w Kozienicach udały się na cmentarz parafialny.

 

 

Janusz Stąpór urodził się 27 kwietnia 1958 roku w Radomiu. Z zawodu był historykiem, ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim. W powiecie kozienickim pracował od 1987 roku, kiedy to został nauczycielem historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, następnie był zastępcą dyrektora, a w latach 1995-2006 dyrektorem tej szkoły. Był Przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Gminy Kozienice, w latach 1998-2006 przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach. Od 2006 roku był Radnym Rady Powiatu Kozienickiego, Przewodniczącym Zarządu Powiatu i Starostą. Był Wiceprzewodniczącym Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej oraz Przewodniczącym Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej. Wielokrotnie nagradzany za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, społecznej i samorządowej. Wspierał i propagował inicjatywy związane z gospodarką, oświatą, kulturą i historią Ziemi Kozienickiej. Zmarł 10 października 2015 roku w wieku 57 lat.

„...Umarłych pamięć dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci...”
Wisława Szymborska


jak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdp
bip

 tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

kozienicki

Kalendarium

21.04.2018 21.04 2018
V KOZIENICKIE OBCHODY „Światowego Dnia Wody” i „Międzynarodowego Dnia Ziemi”
22.04.2018
SMYKOFONIA - KONCERT DLA MALUSZKÓW
Sala koncertowo-kinowa Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach (ul. Warszawska 29)
26.04.2018
23. Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”
Sala koncertowo-kinowa Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29)
27.04.2018
Konkurs Plastyczny PEJZAŻ

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych